Jdi na obsah Jdi na menu
 


V den, kdy si celá republika připomínala výročí Sametové revoluce, se ve Valticích uskutečnil první ročník Mezinárodního akademického mistrovství České republiky. Ačkoliv startovní pole nebylo příliš početné, našlo se v něm hned devět hráčů hrajících českou nejvyšší soutěž. Ve Valticích se představil téměř kompletní kádr pražského El Niňa (Bai He, Kristián Kobes, David Reitšpies, Tomáš Málek, Stanislav Kučera a Jakub Němeček). Nechyběl také trenér Josef Plachý. Zdatnou konkurenci našli naši borci v trojčlenné výpravě ostravského střediska (Ondřej Bajger, Patrik Klos a Tibor Pavlík). Na turnaji startovalo také několik mladíků z Polska, kteří rozhodně měli ambice promluvit do celkového pořadí.
Pod záštitou pana Ratajského vše probíhalo bez problémů. Měli jsme zajištěnou stravu nedaleko haly a také ubytování bylo vyhovující. Obzvláště jsme ocenili internetové připojení. Valtice nás v pondělí večer uvítaly zajímavým pokrmem a to žebírky s chlebem, cibulí, zelím, hořčicí a kečupem. Není to ideální strava pro sportovce, ale když už nám to připravili... Poté jsme se šli ubytovat a zjistili jsme, že hned naproti se nachází vinný sklep. Valtice jsou přeci městem vína! Ovšem nepodlehli jsme pokušení a šli zodpovědně spát.
Samotný turnaj začal v úterý krátce po desáté. Jelikož zde bylo hodně našich hráčů, nevyhnuli jsme se vzájemné konfrontaci. V semifinále jsme nakonec měli krásné trojité zastoupení. David získal stříbro, Standa a Kuba se podělili o bronz. První místo nám bohužel "vyfoukl" Ondra Bajger. Dalších úspěchů jsme dosáhli také v deblových disciplínách. Myslím, že se našemu oddílu turnaj povedl a udělali jsme mu dobré jméno i na akademické půdě.