Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR se zúčastnila naše 3 družstva. Jedno za starší žáky, dvě za dorost. Složení týmů bylo následující:

 

dscn1252.jpg

 

Starší žáci: Kuba Němeček, Standa Kučera, Martin Vítovec, Michal Bútora

Dorost  A: David Reitšpies, Tomáš Málek, Filip Korbel, Michal Bútora

Dorost B: Luboš Pěnkava, Kuba Němeček, Standa Kučera, Martin Vítovec

 

V sobotu byl na programu boj o titul v mladší kategorii. Náš tým narazil na prvního těžkého soupeře poprvé v semifinále. Za Ústí Nad Labem nastoupila dvojice Polanský-Sikora. I přes dva body T. Polanského jsme dokázali vyhrát, když jsme bodovali přes druhého hráče a zároveň jsme 1x zvítězili WO, díky neúčasti 3. hráče soupeře. Ve finále jsme se střetli s domácím týmem z Ostravy reprezentovaným hráči Klosem, Martinkem a jeho mladším, nadějným bratrem. Všechny 3 dvouhry byly velmi napínavé a všechny se šťastným koncem pro Kotlářku. I přes výsledek 3:0 pro nás se vítězství nerodilo lehce. Naši hráči však měli pevnou ruku i nervy a potvrdili nejvyšší nasazení.

dscn1242.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli ráno začala druhá část turnaje – dorost. Velkého úspěchu dosáhl náš tým B, který v neuvěřitelné bitvě porazil o mnoho výš nasazený tým z Ústí, 3:1. Vyzdvihl bych výkon „vlašimského buldozeru“ Luboše Pěnkavy, který odehrál turnaj ve výjimečné formě. Naše áčko prošlo do semifinále přes Zlín bez zaváhání. Semifinálové dvojice vypadaly takto: Kotlářka A – Ostrava, Kotlářka B – Havířov.  Jako první skončila cesta vzhůru pro tým B. I přes opět skvělý rozjezd jsme nedokázali využít nadějný stav a jen pár míčků nás dělilo od vedení 2:1. Nakonec Havířov, ve složení Beneš, Matějka, Kratochvíl, zvítězil 3:1. Semifinále s Ostravou bylo delší a napínavější. Za stavu 2:2 došlo k rozhodujícímu pětisetovému zápasu, po kterém měli důvod k radosti hráči Ostravy. Zápas o 3. místo byl sehrán v poklidném, avšak stále bojovném tempu. Bronz nakonec získal náš tým A. Ve finále se radovala po zásluze Ostrava.  

dscn1250.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkově považuji mistrovství za velmi vydařené. Schválně jsem se vyhnul jmenování některého z našich hráčů (L. Pěnkavu nešlo nezmínit), neboť VŠICHNI ukázali bojovného ducha a všichni předvedli velmi dobré a bojovné výkony. Za vyzdvihnutí stojí týmová podpora, která se prolínala nejen mezi hráči v týmu, ale i z družstva A do družstva B a opačně. Je to hřejivý pocit, když může trenér stát za takovým týmem. Nechybělo moc a naše družstva se mohla setkat ve finále, bohužel nám k tomu kousek chyběl.

V každém případě děkujeme našim hráčům a doufáme, že na stejné vlně budou pokračovat na následujících akcích – Play Off a MČR jednotlivců.

                                                                                                                                                            

Tomáš Vrňák